facebook

Aktualności

TOP7 kierunków dla kobiet – przyszłościowe zawody dla Pań


Niezależnie od tego, w jakim jesteś wieku oraz jak wygląda Twoja sytuacja zawodowa - warto się inwestować w rozwój. Zaplanowanie ścieżki kariery to nie tylko możliwość zwiększenia swoich zarobków i awansu, ale także zdecydowanie lepsza jakość życia.


Być może pierwsza myśl jaka się pojawia to „Nie mam czasu na naukę.” Możliwe, że tak właśnie jest - rodzina, dzieci, praca, dom to wszystko pochłania niesamowitą ilość czasu i energii, więc skąd wziąć chęci i energię na rozwój osobisty?

Z tego właśnie powodu już od ponad 20 lat istnieją w Polsce szkoły policealne dla dorosłych. Nauka w tych miejscach odbywa się na zupełnie innych zasadach niż szkoła średnia czy studia. Tego typu placówki są nastawione na ludzi takich jak Ty - zapracowanych, mających wiele na głowie oraz takich, którym zależy na szybkim rozpoczęciu pracy.

Lata doświadczenia sprawiły, że model ich nauczania dopracowany jest niemal do perfekcji. Zastanawiasz się co taka szkoła mogłaby Ci zaoferować ciekawego? Poniżej prezentujemy przyszłościowe zawody dla kobiet, któryś z nich na pewno do Ciebie trafi! Nie dość, że są to dobrze płatne zawody, to również niezwykle pożądane na rynku pracy. Co ważne można je zdobyć bardzo szybko – od 1 do 2,5 roku.

Top 7 kierunków (nie tylko) dla kobiet

Technik masażysta – 2 lata

Stale zestresowane społeczeństwo to droga do zniszczenia naszego zdrowia, głównie kręgosłupa. Ludzie coraz częściej sięgają po pomoc specjalistów - potrzebują masażystów. Skutki siedzenia przy smartfonach, siedzący tryb życia, przebywanie w domu w związku z obostrzeniami – nasz kręgosłup to odczuwa i jeśli jeszcze nie dał nam się we znaki, wkrótce możemy się tego spodziewać.

W dzisiejszych czasach aby prowadzić biznes związany z wykonywaniem masaży, nie musisz mieć nawet swojego lokalu! Niesamowitą popularnością cieszą się domowe wizyty masażystów, w końcu starzejące się społeczeństwo nie musi nawet opuszczać swojego mieszkania, aby sprawić sobie kojący masaż. Pomyśl o tym!

Terapeuta zajęciowy – 2 lata

Kierunki dla kobiet mogą nie tylko poprawić ich aktywność zawodową, ale pomóc również poznać mnóstwo ciekawych informacji na temat ich własnego dziecka. Terapeutka zajęciowa doskonale zna skutki nauki zdalnej, a nieradzenie sobie z emocjami u dzieci jest w tym przypadku jest jednym z głównych problemów.

Brak opieki psychologicznej (zbyt mała liczba placówek) sprawia, że najmłodsi wymagają otoczenia ich szczególną opieką ze strony terapeuty. Dodatkowo dzieci z  niepełnosprawnościami jest coraz więcej i rodzice są bardziej świadomi potrzeby terapii, wyszukując dla swoich pociech najlepszych rozwiązań.

Opiekun medyczny – 1 rok (ostatni raz!)

O tym jak bardzo potrzebni są opiekunowie medyczni mogłaś przekonać się w związku z trwającą pandemią i otwieraniem tymczasowych szpitali dla chorych na koronawirusa. Placówki szukały ogromnych ilości opiekunów oferując bardzo atrakcyjne wynagrodzenia. Zapotrzebowanie na te dobrze płatne zawody związane z opieką medyczną nie minie po ustaniu pandemii.

Technik sterylizacji medycznej – 1 rok

To nowy kierunek, na który jest zapotrzebowanie ze względu na zmianę przepisów. W każdym gabinecie SPA,  salonie fryzjerskim, kosmetycznym, czy też tatuażu musi być osoba zajmująca się sterylizacją medyczną. Plus pandemia daje zapotrzebowanie na pracowników sterylizacji w placówkach medycznych, dlatego warto zainwestować czas w ten kierunek.

Technik farmaceutyczny – 2,5 roku

Polska jest jednym z krajów, gdzie bierze się najwięcej leków oraz suplementów diety. Widać po kolejkach w aptekach, jakie ogromne jest zapotrzebowanie na farmaceutów. Mimo ogromnych ilości aptek, które znajdują się niemal na każdym rogu, są one pełne klientów, a pracy im nie brakuje.

Technik farmaceutyczny to jeden z ambitniejszych kierunków, gdzie będziesz musiała poświęcić sporo czasu na przyswojenie wiedzy. A może akurat mama wraca na rynek pracy? To będzie dla niej świetna okazja wyszkolenia się w konkretnej profesji.

Technik usług kosmetycznych – 2 lata

Świadomość kobiet w zakresie dbania o siebie jest coraz większa, co widać po coraz nowszych gabinetach kosmetycznych powstających zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach. Kobiety chcą być piękne i coraz częściej decydują się na wizytę w salonie, zamiast same robić zabiegi w domu. Chcą wyjść z domu i potrzebują gotowych rozwiązań, Ty możesz im je zapewnić! Nauka na kierunku technik usług kosmetycznych jest oparta na wiedzy praktycznej!

Technik administracji – 2 lata

Dzięki kierunkowi Technik Administracji rozwiniesz skrzydła. Nie musisz lądować - wiedza, którą zdobędziesz, wykorzystasz, pracując na wielu stanowiskach, prowadząc firmę lub na dalszych etapach edukacji. Administracja to nieograniczone możliwości zatrudnienia w każdym sektorze. 

Otwierają się przed Tobą drzwi do wielu dziedzin, rozwoju, awansów. Firmy w każdej branży potrzebują kogoś, kto swoim sokolim wzrokiem będzie czuwał nad dokumentacją i prawidłową organizacją pracy.  

Niezależnie w jakim miejscu chcesz się znaleźć - myślisz o otwarciu własnej firmy, pracy dla dużej korporacji, a może nawet karierze politycznej - kierunek technik administracji przybliży Cię do celu. Oprócz zdobycia eksperckiej wiedzy z zakresu administracji, prawa i przedsiębiorczości - poznasz w praktyce wiele narzędzi i programów, z którymi spotkasz się w przyszłej pracy. Zawody przyszłości? Wirtualna asystentka!

Chcesz zdobyć zawód w rok lub 2 lata?

Zapisz się do Szkoły Policealnej PRO Civitas

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry