facebook

Aktualności

Wycieczka szkolna z dziećmi – najlepsza propozycja edukacyjna

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

 

Wycieczki szkolne nie muszą być nudne! Z powodzeniem mogą łączyć przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, jak zaplanować taki wyjazd i dokąd się udać.

Idealna wycieczka szkolna? To z pewnością taka, która łączy naukę z zabawą. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się poprzez rozrywkę. Odpowiednio dobrana jest w stanie pobudzić ich emocje, wyobraźnię i kreatywność, a także naturalny pęd do wiedzy. Zabawa pomaga łatwiej przyswoić często trudne zagadnienia. Zdecydowanie jest to najprzyjemniejsza forma edukacji, inna niż ta oferowana w szkolnych murach.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko odpowiednia atmosfera, ale i wybór właściwego miejsca, które oferuje odpowiednie atrakcje. Nie wiesz, jak zorganizować wycieczkę klasową? Spieszymy z pomocą!

Wycieczki szkolne mogą być jednodniowe lub dłuższe. Najważniejsze, aby były przemyślane i właściwie zaplanowane. Wówczas zapewnią dzieciakom odpowiednią dawkę wiedzy i będą świetną alternatywą dla tradycyjnej nauki.

Każda wycieczka szkolna może być inspirująca i satysfakcjonująca zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Każda może być wytchnieniem, a jednocześnie mieć dużą wartość edukacyjną. Podstawą udanego wyjazdu jest dobry plan. O czym należy pamiętać?

Czas i miejsce

To jedne z ważniejszych kryteriów, jakie należy brać pod uwagę podczas organizacji wycieczek szkolnych. Warto zacząć właśnie od nich. Kierunek jest istotny. Musi być ciekawy dla dzieci, może nawet zaskakujący. Z kolei czas trwania wycieczki w dużej mierze zależy od wieku turystów. Im starsze dzieci, tym wyjazd może być dłuższy.

W przypadku małych dzieci dobrze sprawdzają się wycieczki szkolne jednodniowe. Z nieco starszymi uczniami można już wyjechać na dwa – trzy dni, a nawet dłużej.

Musisz pamiętać, aby odpowiednio wcześnie ustalić też termin wycieczki klasowej. Na pewno nie może on kolidować z ważnymi dniami w życiu szkoły czy świętami.

Zakwaterowanie

Termin, kierunek i czas trwania wyjazdu masz już dokładnie określone? Pora pomyśleć nad noclegiem. Rezerwację warto zrobić z dużym wyprzedzeniem po to, aby ciekawe lokalizacje nie były już zajęte.

Rezerwując nocleg zapytaj o zniżki dla wycieczki szkolnej. Wiele miejsc w swojej ofercie posiada atrakcyjne propozycje dla grup zorganizowanych.

Atrakcje, a wiek dzieci

Atrakcje, zarówno intelektualne, jak i sprawnościowe zawsze należy dopasować do wieku dzieci. W przeciwnym razie albo się wynudzą albo niewiele zrozumieją i nic nie wyniosą z wyjazdu. Jedno jest pewne – mają dobrze się bawić!

Dobrą praktyką jest spytanie o zdanie samych uczniów. Czasami pójście na kompromis jest lepsze niż narzucanie własnego zdania.

Dokładny program

Ma być edukacyjnie, a jednocześnie miło. Ale w tym wszystkim nie może zabraknąć porządku. Lepiej wcześniej spisać dokładny plan niż później improwizować. Poza tym, dobrze jest przedstawić rodzicom propozycje i szczegółowy harmonogram takiej wycieczki.

Budżet

Przy organizowaniu wycieczki dla dzieci należy dokładnie określić budżet. Przy tej okazji również warto sprawdzić, czy wybrany obiekt i wpisane w niego atrakcje proponują specjalne ceny dla wycieczek szkolnych. W wielu miejscach tak właśnie jest. Całkowity koszt wyjazdu ostatecznie należy przedstawić rodzicom.

Co warto uwzględnić w planie wycieczki szkolnej?

Wycieczka szkolna nie może być spontaniczna. Specyfika wyjazdu wymaga zaplanowania wszystkich, nawet najmniejszych detali. W planie powinien znaleźć się czas na odpoczynek, zabawę i naukę. Te dwa ostatnie warto połączyć. Żadne bowiem dziecko nie pojedzie chętnie na wyjazd, jeśli będzie musiało siedzieć w ławce i słuchać wykładu nauczyciela.

Całe szczęście organizator wycieczki zawsze ma wiele opcji do wyboru. Warto postawić na coś, co połączy walory edukacyjne ze świetną zabawą w przemiłej atmosferze. Pobudzi dziecięcą kreatywność i w ferworze zabawy pomoże zdobyć cenną wiedzę.

Takim miejscem jest na przykład JuraPark w Krasiejowie, niedaleko Opola. Jeśli Twoi podopieczni nie boją się stanąć oko w oko z dinozaurami, a do tego chcą dowiedzieć się czegoś więcej o początkach Ziemi i życia, wybierzcie się właśnie tam!

Gdzie na wycieczkę szkolną – JuraPark Krasiejów

Park Dinozaurów w Krasiejowie to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Jeżeli chcesz, aby dzieciaki z Twojej szkoły obudziły w sobie ciekawość świata, rozwinęły swoje zainteresowania, a jednocześnie nauczyły się nowych rzeczy i przy tym doskonale się bawiły, to JuraPark jest do tego stworzony! To idealne miejsce na ciekawe wycieczki szkolne.

Jeśli chodzi o oferty wycieczek szkolnych w roku 2022 to właśnie to miejsce bije wszelkie rekordy popularności. I nie ma w tym nic dziwnego! Interesujące propozycje znajdą tu zarówno przedszkolaki, maluchy z klas I-III, jak również dzieci z klas IV-VIII oraz licealiści.

Tutaj zajęcia są prowadzone w niezwykle ciekawy sposób, z zaangażowaniem uczestników w różne aktywności. W ofercie znajdują się lekcje plenerowe, warsztaty kreatywne i edukacyjne.

Wśród atrakcji znajdują się:

  • Ścieżka Edukacyjna z naturalnej wielkości makietami gadów, płazów i dinozaurów,
  • Tunel Czasu, czyli jedyne w Polsce kino na kołach, dzięki któremu mali odkrywcy mogą być świadkami powstawania Ziemi i rozwoju życia na niej,
  • Prehistoryczne Oceanarium, które pozwala podglądać podwodne życie różnych gatunków, które żyły na Ziemi tysiące lat temu,
  • Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który pozwala odbyć podróż w czasie do początków pojawienia się człowieka i prześledzić jego ewolucję,
  • Pawilon Paleontologiczny, w którym pod stopami można zobaczyć skamieniałości krasiejowskich gadów i płazów w miejscu ich odkrycia,
  • Kino Emocji Cinema 5D.

Na terenie JuraPark znajduje się też ogromny plac zabaw z wieloma atrakcjami, między innymi torami przeszkód i linkami wspinaczkowymi, a także bogato zaopatrzona strefa gastro, z rozmaitymi przysmakami dla najmłodszych i nieco starszych.

JuraPark oferuje również noclegi, więc jeśli chcecie mieć wszystko na wyciągnięcie ręki i być w centrum wydarzeń, możecie zatrzymać się właśnie tutaj. Baza noclegowa zawiera zaplecze gastronomiczne (śniadania, obiady i kolacje) oraz rekreacyjne. Obiekt jest położony w spokojnej okolicy. Na zewnątrz znajduje się boisko do gry w piłkę nożną i miejsce na organizację wieczornego ogniska.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry