facebook

Dane teleadresowe:

Rolna 43
40-555 Katowice
woj. Śląskie

tel. +48 32 202 50 34
tel. +48 32 252 28 74
Wyślij wiadomość
http://www.wst.com.pl

Wyższa Szkota Techniczna w Katowicach, jest pierwszą w regionie, niepubliczną techniczno - artystyczną uczelnię wyższą, która rozpoczęła kształcenie inżynierów na kierunku Architektura, Informatyka i Mechatronika oraz licencjatów i magistrów na kierunku Architektura Wnętrz.

Uczelnia prowadzi również naukę na kierunkach: Budownictwo - studia inżynierskie, Gospodarka Przestrzenna - studia inżynierskie, Wzornictwo - projektowanie mody, biżuterii - studia licencjackie oraz Grafika - jednolite studia magisterskie.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach została założona przez mgr inż. arch. Arkadiusza Hołdę. Celem Uczelni jest kształcenie na poziomie wyższych studiów zawodowych, na podstawie otrzymanej przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu decyzji z dnia 15 grudnia 2003 roku, o wpisie do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych pod numerem 143. Programy studiów spełniają wszystkie zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu oraz Rady Głównej Szkolnictwa, a także uzyskały akceptację Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Wizytówką Uczelni jest specjalnie opracowany program nauczania wysoko wykwalifikowana kadra naukowo-dydaktyczna, którą stanowią wybitni specjaliści wywodzący się ze śląskiego, wrocławskiego i krakowskiego środowiska akademickiego. Zbudowany na interdyscyplinarnej wiedzy, bogaty program studiów, przygotowuje studentów do przyszłej pracy zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Misją Uczelni jest tworzenie nowoczesnego systemu kształcenia licencjatów, inżynierów, magistrów, odpowiadającego współczesnym standardom oraz wymogom gospodarki lokalnej. Uczelnia nie tylko przekazuje studentom określone zasoby wiedzy, ale przede wszystkim kształtuje sprawność umysłową oraz pozwala nabyć umiejętności, które pozwolą na samodzielne rozwiązanie problemów i na swobodne oraz profesjonalne wykonanie pracy w zawodach, w których kształci uczelnia.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach oferuje studentom możliwość wyboru formy kształcenia: studia stacjonarne (dzienne), studia niestacjonarne (zaoczne) oraz pomoc materialną w postaci stypendiów socjalnych oraz naukowych. W trakcie kształcenia studenci odbywają praktyki zgodne z planem studiów określonego kierunku. Nauka języków obcych prowadzona jest z podkreśleniem specjalistycznej i fachowej terminologii, przygotowując studentów do pracy za granicą. Staramy się, aby nasza uczelnia była przyjazna studentom.


Oferta

WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA zaprasza na STACJONARNE I NIESTACJONARNE STUDIA LICENCJACKIE I INŻYNIERSKIE na następujących kierunkach:

Budownictwo:
nieruchomości ,
drogi i autostrady,
renowacja i modernizacja,
budownictwo mieszkaniowe,
nowoczesne technologie,
zarządzanie inwestycjami,
kolejnictwo

Architektura

Architektura Wnętrz

Wzornictwo:
projektowanie mody,
projektowanie biżuterii,

Gospodarka Przestrzenna:
architektura krajobrazu,
inwestycje i nieruchomości,
transport i komunikacja

Grafika:
animacja 3D,
cyfrowa edycja video i montaż;
grafika komputerowa i multimedia,
grafika reklamowa

Informatyka (studia inżynierskie)
zarządzanie projektami IT,
projektowanie Virtual Reality,
sieciowe systemy operacyjne i bazy danych w chmurze,
programowanie gier i multimedia,
symulacje i modelowanie komputerowe w biomedycynie,
aplikacje mobilne i platformy internetowe,
tester oprogramowania,
business inteligence,
cyberprzestrzenność

Mechatronika:
samochody elektryczne i hybrydowe,
inżynieria medyczna, kontrola i sterowanie w budynkach inteligentnych,
mechanika pojazdów,
automatyka i sterowanie,
mechatronika przemysłowa

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia. Zapis ten został zawarty ze względu na możliwość drobnych, ludzkich pomyłek. Jeżeli zauważysz nieścisłość - napisz do nas, a niezwłocznie ją wyjaśnimy.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry