facebook

Aktualności

Poziom nauki języka angielskiego w polskich szkołach.


Polskie szkolnictwo z roku na rok coraz bardziej specjalizuje się w językach obcych. W związku z tym, można śmiało stwierdzić, że poziom nauki języka angielskiego jest zadowalający. Aczkolwiek, wiele jeszcze można byłoby poprawić. Raporty omawiające ten temat najlepiej wskazują, jakie obszary domagają się dopracowania.Większy nacisk na indywidualne podejście do ucznia

Tym, co mogłoby poprawić ocenę poziomu języka angielskiego w polskich szkołach, jest zwiększenie nacisku na indywidualne podejście do ucznia. W klasie szkolnej nie zawsze jest na to czas. Jednak nauczyciele – angliści powinni bardziej przyglądać się temu, jak uczą się dzieci oraz jakie wiadomości są przez nie przyswajane. Tematyka lekcji, jak i podręczniki zazwyczaj są przygotowane pod grupę, aczkolwiek nie może brakować zaangażowania nauczyciela do tego, by motywować uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy oraz rozmawiania w języku angielskim. I to właśnie druga kwestia, która powinna być poprawiona, ponieważ uczniowie w polskich szkołach bardziej zajmują się treścią podręczników, a mniej konwersacjami. Należy to zmienić, by nabrali większej odwagi w posługiwaniu się językiem obcym. Na szczęście, młodzi nauczyciele przywiązują do tego więcej uwagi i bardziej aktywizują uczniów. Rodzice mogą też zapisać dzieci do szkoły językowej.

Dokształcanie językowe w ramach nauki dodatkowej
Można zapisać dziecko do szkoły językowej lincoln.edu.pl po to, by w mniejszych grupach zajęciowych miały szansę na większe pogłębianie wiedzy. Każdy rodzic musi wiedzieć, czego potrzebuje dziecko i zapisać je do grupy tematycznej adekwatnej poziomem do tego, co umie dziecko. W szkołach językowych panuje luźniejsza atmosfera, nie ma ocen i jest to na pewno sprzyjające. W dodatku, można spodziewać się, że zajęcia będą przygotowane w atrakcyjny sposób. To wszystko sprawia, że dziecko jest w stanie o wiele więcej zapamiętać i przynosi wyłącznie korzyści długoterminowe. Szkoły językowe, takie jak Lincoln warto wobec tego wziąć pod uwagę, kiedy zauważymy, że potrzeby dziecka są większe niż to, co ma zaproponowane w szkole.
Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry