facebook

Aktualności

Kupujemy i sprzedajemy książki





Książki wracają do łask, coraz więcej Polaków przyznaje się do regularnego czytania. Kuszą nas promocje w sieciowych księgarniach, a prawdziwy maniak z sezonowej wyprzedaży wraca z kilkoma pozycjami. Książki potrafią kosztować sporo, zwłaszcza kiedy potrzebujemy podręczników akademickich lub poradników.

Jak taniej zdobyć książki?

Jeśli zależy nam na książce, ale nie mamy wystarczającej ilości funduszy – możemy poruszyć naszą wyobraźnię oraz kreatywność i poszukać sposobu na zdobycie wymarzonej pozycji literackiej. Pierwszym miejscem, w którym powinniśmy poszukać jest Internet.

- Portale społecznościowe – wystarczy ogłoszenie na naszej tablicy, że poszukujemy danego tytułu książki, możemy się mile zaskoczyć, gdy któryś znajomy zachcę pożyczyć, oddać lub odsprzedać swój egzemplarz.

- Księgarnie i antykwariaty internetowe – ceny używanych książek mogą być parę razy niższe niż nowych egzemplarzy. Możemy wejść na stronę https://skupszop.pl/ i tam poszukać interesującej nas pozycji. W antykwariacie możemy też wycenić nasze książki, wystarczy podać numer ISBN i dowiemy się ile wart jest dany egzemplarz.

- Tablice ogłoszeń – znane portale aukcyjne są popularną metodą zdobywania książek, niektóre osoby oferują je za darmo, czasami życzą sobie jakiś drobny upominek w zamian. Możemy też wymienić się książkami z innymi miłośnikami literatury.

Co zrobić ze starymi książkami?

Nasze półki po paru latach regularnych zakupów mogą uginać się pod ciężarem literatury. Książki raz przeczytane leżą na swoich miejscach i zbierają kurz. Do niektórych pozycji już nie wrócimy, mamy pewność, że naszej rodzinie też się nie przydadzą. Zdarza się, że dziedziczymy książki po krewnych. Większość z nich nie jest obiektem naszego zainteresowania, mamy nowsze egzemplarze lub autorzy zupełnie do nas nie przemawiają. Takie książki mogą zyskać drugie życie, jeśli je sprzedamy lub oddamy na cele charytatywne. Niektóre biblioteki chętnie przyjmują niezniszczone pozycje, zwłaszcza kiedy dysponujemy poczytnymi tytułami, klasykami lub modnymi autorami. Pamiętać należy, że oddając książki nie zarobimy na tym, niektóre egzemplarze lepiej sprzedać do antykwariatów lub prywatnym miłośnikom literatury. Domy dziecka oraz ośrodki opieki społecznej chętnie przyjmują wartościowe książki. Warto więc zastanowić się, które elementy naszej biblioteczki jesteśmy w stanie ofiarować na cele charytatywne. Książki, które nie nadają się już do użytkowania, bo są stare, zniszczone oraz zawierają nieaktualne dane – lepiej oddać do skupu makulatury. Odświeżając biblioteczkę zyskamy sporo miejsca na nowe perełki wydawnicze.
Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry